
Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić danas se u Gradskoj vijećnici sastao s mještanima Rodoča i Jasenica kako bi ih upoznao s problemom odvoza smeća iz grada.
Na sjednici Stožera Civilne zaštite Grada Mostara kao jedna od alternativnih lokacija za pretovar komunalnog otpada navedeno je Reciklažno dvorište Jug.
Kordić je upoznao mještane s posljedicama velikog požara na deponiji Uborak, kao i sa svim poduzetim aktivnostima Stožera Civilne zaštite kako bi se ispriječila ekološka katastrofa.
Svjesni situacije i izvanrednih okolnosti u kojima se Grad nalazi mještani mostarskih naselja iskazali su razumijevanje za odluku Stožera Civilne zaštite da se pretovar komunalnog otpada radi na Reciklažnom dvorištu Jug.
Tijekom sastanka je još naglašeno kako se na navedenoj lokaciji ne odlaže otpad, nego se isti samo pretovara i vozi na deponije diljem Bosne i Hercegovine.
Gradonačelnik Kordić je zahvalio mještanima na razumijevanju, naglasivši kako poduzete aktivnosti imaju za cilj dobrobit svih žitelja Mostara.